W każdej siłowni istotny jest sprzęt do ćwiczeń. Niewątpliwie jeżeli pominiemy fakt, że miejsce takie wyekwipowane jest w parę atlasów, które też w swej konstrukcji prognozują wmontowanie odpowiedniego miejsca by usiąść, czy choćby oprzeć się. Ławeczka taka może być zarówno umocowana na stałe, jak również może być elementem, jaki możemy przenieść. Jest to w większości wypadków metalowa konstrukcja z miękkim, obitym skórą materiałem. Ważne by materiał ów był sztywny oraz nie ulegał nadmiernym wgnieceniom, gdyż to na nim się kładziemy, lub również na nim siadamy. Najprawidłowiej jeśli ławeczka taka jest tak skonstruowana, iż wolno po części ją podnieść, tak że tworzy się coś w odmianie oparcia.

Wtenczas to możemy zrealizować kilka akcesoryjnych ćwiczeń, na inne partie mięśni. Koniecznym detalem tego typu oprzyrządowania są przynajmniej dwa statywy, jakich wysokość jesteśmy w stanie regulować – przetestuj też bieżnia elektryczna. Są to stabilne stojaki, na których umieszczamy gryf z ciężarkami. Przy ławeczce takiej jesteśmy w stanie zrealizować większość fundamentalnych ćwiczeń, choć w odróżnieniu od atlasu, przy co niektórych z nich wymagany będzie nam ktoś do pomocy. Ławeczka taka jest też idealnym miejscem na wyćwiczenie muskułów brzucha, ponieważ wolno na niej ćwiczyć skłony, inaczej tak zwane brzuszki.

Należałoby tutaj nadmienić, iż ten sam ciężar, jaki podnosimy na ławeczce może się wydawać trochę cięższy, aniżeli w wypadku kiedy podobne ćwiczenie egzekwujemy na atlasie, gdzie mechanizmy są tak stworzone, żeby umożliwić nam jak najwygodniejsze przymocowanie się z ciężarami. W siłowni z pewnością spotkamy się z wieloma ciężarkami. Niektóre z nich nakładane są na tak oznaczane gryfy, czyli metalowe rurki, które staramy się podnieść możliwie najwięcej razy. Gryf jest tak skonstruowany, iż ma specjalną powierzchnię do chwytania, zawsze osłoniętą od tej, gdzie zakłada się kolejne krążki, tak by te nie przesunęły się w kierunku naszych rąk. Gryf taki możemy też nazwać sztangą oraz po każdej mamy wydzielony takiej samej długości odcinek, gdzie wsuwane są ciężarki. Ich waga jest dosyć różna oraz mogą one ważyć 10, czy 20 kg, lecz również odnajdziemy tu krążki 1-, 2-kilogramowe.

Dodaj komentarz