Ergonomia to najważniejsza cecha foteli biurowych sprzedawanych przez markę Fotelove. To stricte fotel biurowy ergonomiczny odpowiada za bezpieczeństwo oraz wygodę pracy. Przystosowanie określonego fotela do pracownika powoduje, że będzie on szybciej spełniał nadane mu zadania. Praca przy komputerze związane jest z występowaniem takich schorzeń jak ból pleców, czy napięcie mięśni. W związku z tym idealnym wyjściem jest przystosowanie fotela, dzięki jakiemu można poczuć się świetnie.

Zwłaszcza, gdy w pracy spędza się sporo godzin. Kiedy fotel posiada w dodatku certyfikat wyrobu medycznego, to tym bardziej opłaca się przyglądać mu się bliżej. Znaczy to, że skonstruowany on jest w taki sposób, by odciążyć plecy podczas dłuższej pracy w trybie siedzącym. Ze względu na to, że pracownicy mają różny wzrost oraz wagę, to pracodawca musi zakupić fotel, jaki ma opcję regulacji głębokości siedziska a także regulowane w pionie podłokietniki. Dobrze będzie również skierować wzgląd na opcję regulacji siły nacisku oparcia na plecy a także na mechanizm zsynchronizowany. Wtedy w trakcie regulowania oparcia siedzisko samodzielnie dopasuje się do użytkownika. Dogodnym zastosowaniem jest również wykorzystanie zagłówka, pozwalającego na zminimalizowanie odczucia bólu w karku lub w szyi. W Fotelove można zakupić innowacyjnie zaprojektowane modele, obejmujące możliwość regulacji wysokości zagłówka oraz jego kąta odchylenia.

Użyteczny fotel zawsze dopasuje się do użytkownika. Należy zwracać uwagę na czynniki jakimi są: wysokość, użyteczność oraz całościowa wygoda będąca efektem wykorzystania fotela. Design jest też nie bez znaczenia, podczas gdy danej osobie będzie zależało na tworzeniu harmonijnej aranżacji w biurze. Znaczącym elementem są podłokietniki. Oddziałują one na prawidłowe ułożenie ciała. Stopy użytkownika muszą zostać zawsze ułożone na podłodze, a kolana muszą być zgięte pod kątem dziewięćdziesięciu stopni. O tym należy wiedzieć.

Dodaj komentarz