Drony do lotów doświadczonych dostępne dla cywilów są dostępne w sklepach stacjonarnych jak oraz w sklepach internetowych. Każda jednostka może się gruntownie zapoznać z ich specyfikacjami jak i akcesoryjnymi informacjami. Na takie drony muszą się decydować osoby doświadczone w lotach bezzałogowcami.

Ponadto każda postać, jaka decyduje się na pilotowanie drona powinna się zaznajomić z obowiązującymi rozporządzeniami w Polsce dotyczącymi jakiegokolwiek pilotażu w jakich wysokościach. Poszukując najlepszego sklepu z dronami wypada zwrócić szczególną uwagę na parę szczegółów. Fundamentalnym są opinie o danym sprzedawcy. Sklep z dronami nie ma jedynie oferować, jednak również zabezpieczać konsumenta, innymi słowy dawać gwarancję.

Przed zakupem powinno się sprawić wiadomości dotyczące sprzedawcy, aby się dowiedzieć jak podchodzi do konsumentów oraz przede wszystkim – jak często występują reklamacje oraz w jaki sposób są organizowane.

W dalszej części wybierając punkt sprzedaży oferujący drony trzeba zapoznać się z propozycją sklepu, czyli jakiej marki drony wyprzedają oraz w jakiej cenie. Przed zakupem każdy ma obowiązek zapoznać się z propozycjami innych sklepów z dronami. Jest to istotne, by nie przepłacić. Każdy sklep z dronami narzuca własną marżę, wobec tego warto jest się rozejrzeć czy ta sama marka gdzieś indziej nie jest oferowana w niemało niższej cenie. Wybierając drona do własnego użytku trzeba określić, co od niego się oczekuje oraz w jakim celu jest on zakupiony.

Niezwykle ważne jest czy ma być to dron do nauki czy też do fachowych lotów. Nieraz prawidłowiej do nauki wybrać drony tańsze, które jeżeli ulegną upadkowi i zniszczeniu to nie będzie ich szkoda. Po drony z tak oznaczanej wyższej półki powinno się sięgać wraz z doświadczeniem. W przypadku dronów potwierdza się reguła, że im droższy tym lepszy, odpowiedniej doposażony i bardziej sprawdzający się w najróżniejszych warunkach. Drony są zabawką, jednak nie tylko. Najlepiej w pierwszej kolejności nauczyć się pilotowania drona na słabszych, tańszych modelach oraz z w pewnych sytuacjach rozwijać swoje umiejętności na tych droższych.