Podróżując w góry mamy wiele możliwości nocowania. Oczywiście, gdy chcemy być blisko natury i kiedy to ona jest naszym nadrzędnym zainteresowaniem, możemy wybrać namiot, ale powinniśmy się liczyć z tym, że będziemy musieli rozbić go na polu namiotowym lub ewentualnie kempingowym lub też poszukać punktu oddalonego od szlaku i poza terenem chronionym. To nie zawsze jest łatwe. Musimy też pamiętać, żeby w pobliżu lasu nie rozpalać ognisk. Namiot jest to w następstwie tego sposób nocowania dla autentycznych entuzjastów przyrody. Mamy prawo także wybrać schronisko. Jednakże musimy się liczyć, iż oraz tam nie będziemy mieć komfortu. Najlepszym rozwiązaniem problemu wydaje się hotel lub pensjonat położony w pobliżu. Zapewniają nam wygodę oraz dają możliwość umycia się oraz posilenia w wybitnie właściwych warunkach.

W hotelu będziemy mieć własną toaletę, a śniadanie, obiad lub kolacje zjemy w restauracji hotelowej. Nie będziemy musi martwić się o nic, bo nawet pokojówka posprząta w naszym pokoju. Jest to duża wygoda, kiedy wybraliśmy się na wczasy z dziećmi. Wielokrotnie wybierając Wolne pokoje Kościelisko wybieramy najtańszą ofertę. Niemniej jednak noc w hotelu jest droga, szczególnie kiedy wybieramy się do większego kurortu czy też miasta. Niemniej jednak nie zawsze tak musi być. Noc w górskim hotelu może być równie tania co w pensjonacie a kanon budynku jest o wiele wyższy.

Sposobem są w stanie być na to zakupy grupowe. Cena oferowana w zakupach grupowych przez sprzedawców jest o dużo niższa, albowiem wykupują oni większą ilość noclegów od posiadaczy hoteli po o wiele niższej cenie. Bywa, iż jesteśmy w stanie nocleg idealnym kilku gwiazdkowym hotelu w górach spędzić za ponad 50% taniej niż jakbyśmy sami wynajmowali jawnie od właściciela pokój. Jest to w rzeczywistości wybitny sposób na obniżenie rachunku za nocleg, nie tracąc równocześnie na jakości obsługi. Niemniej jednak zaraz po wykupieniu noclegu musimy zadzwonić do hotelu i zarezerwować pokój, albowiem ma prawo się okazać, iż w terminie, w którym chcielibyśmy wyjechać nie ma już wolnych miejsc. Tak może się zdarzyć, ale pamiętajmy, że stworzony przez nas „bilety” będą istotne jeszcze parę miesięcy.

Dodaj komentarz