Jedną z znanych na świecie odmian turystyki jest spędzanie odrobiny czasu w gospodarstwach, w wymogach, w jakich mieszkają tam na co dzień domownicy. Zależnie od kraju są w stanie takie punkty przybierać różne nazwy, jak na przykład stancje w Ameryce Południowej. W Polsce natomiast mówimy o gospodarstwie agroturystycznym. Na czym polegają takie wakacje? Integrujemy się z rodziną, która akceptuje nas do gospodarstwa w jakim mieszka oraz funkcjonuje. Oferuje nam nocleg, wyżywienie i szereg akcesoryjnych atrakcji za niewygórowaną cenę.

Taka forma wypoczynku to agroturystyka – sprawdź i odwiedź roztocze noclegi – siedlisko-roztocze.com.pl. Biznesem tym trudnią się wielokrotnie ludzie osiedlający ubogie rejony, wioski, osady, czy inne skupiska, wielokrotnie na peryferiach, z dala od miast, w środowisku przyrody. Nie okazjonalnie jest to fundamentalna forma zarobku takich ludzi. Wówczas to turysta poznaje ceremoniały dominujące w takiej tradycyjnej wiejskiej rodzinie, wspomaga w prowadzeniu gospodarstwa, korzysta z uroków swojego życia na wsi. Świeże powietrze, cisza, spokój to przyczyna z jakiego coraz częściej wykorzystujemy z agroturystyki. Tutaj możemy nauczyć się wypiekać chleb, przygotowywać regionalne potrawy, poznawać nowatorskie smaki, a również spędzać czas na łowieniu ryb, jeździe konnej, czy również wieczornym przesiadywaniu przy ognisku.

Regionalne rzemiosło w postaci sztuki haftowania i szydełkowania, wyrobu rozmaitego typu przedmiotów, charakterystycznych dla danego rejonu, to także jedna z form spędzania czasu w takim gospodarstwie. Mogą to być również wędrówki po okolicy. O takiej agroturystyce mówimy, iż łączy przyjemne z użytecznym. Jest to specyficzny rodzaj turystyki, jakiego można zasmakować z chęci spróbowania czegoś różnego. Nie nieczęsto osoby, które raz doświadczyły takich „wczasów” z zapałem powracają w to samo miejsce, a w owym czasie również zawiązują się z wyrazami przyjaźni, a goście czują się coraz pewniej. Niejednokrotnie mamy tu na myśli gospodarstwa rolne, ale nie jest to wyłącznie tego typu odmiana agroturystyki.

Wasze opinie

Dodaj komentarz