Nakładki schodowe pełnią wiele ważnych funkcji. Podstawowa to głównie zwiększenie ludzkiego bezpieczeństwa jeżeli schody, które mamy w mieszkaniu są zrobione z łatwo poślizgowych materiałów. Aby nakładka należycie spełniała swoją rolę powinna zakrywać większą część stopnia, a konieczne minimum to środek. Nietypowe elementy na rogach z pewnością wyglądają ciekawie jednak mogą nie gwarantować należytej ochrony przed upadkiem dlatego radzę mieć to na uwadze, jeżeli drewno z którego wykonano schody do tego predysponuje.

Jeżeli bezpieczeństwo jest dla nas ważne należy bezwzględnie unikać nakładek, które nie są w żaden sposób klejone do powierzchni schodów gdyż korzystanie z nich może skończyć się wizytą w szpitalu.
Do nowoczesnych wystrojów będą pasowały modele z dłuższym, miękkim włosiem o nietypowym kształcie lecz jeżeli w naszym domu góruje wzornictwo nieco bardziej old-schoolowe, a same schody są standardowe ciekawszym wyborem z pewnością będą nakładki standardowe lub prostokątne zrobione z cienkiej wykładziny oraz wykończone klasycznym obszyciem.

Nie tylko bezpieczeństwem człowiek jednak żyje, a nakładki kupujemy też często ze względu na ciekawe walory wizualne dla naszego wnętrza.
W tym przypadku ważne będzie kilka cech takich jak dobranie barwy, kształt, obszycie oraz typ materiału z jakiego są wykonane.
Przy wyborze należy kierować się głównie własnym gustem tak aby finalny efekt nas zadowalał. Bezpiecznym wyborem jest dobranie koloru i obszycia nakładki pod kolor schodów, jednak nie ma przeciwwskazań aby nieco poeksperymentować i postawić na nietypowy kontrast i niecodzienne wzornictwo.

Jeżeli chcemy aby nasze nakładki były zrobione według naszego gustu i wyglądały tak jak sobie wymarzyliśmy warto zlecić ich wykonanie zera. Na rynku istnieje dużo profesjonalnych firm które wykonają nakładki wedle naszego życzenia. Jedną z takich firm oddział nakładki schodowe Słupsk w pralni Casel. Jeżeli natomiast nie posiadamy specjalnych wymagań, można też w pierwszej kolejności poszukać istniejących nakładek w sklepach z dywanami lub na aukcjach internetowych.

Dodaj komentarz