Wizyta w sklepie z firanami i zasłonami może być autentyczną estetyczną ucztą dla osób interesujących się urządzaniem wnętrz i poszukującymi inspiracji. Większa część wystaw w salonach jest bardzo pieczołowicie i stylowo dopracowana. Nic ekscentrycznego, na firanki ułożone na półkach i złożone w sposób uniemożliwiający podziwianie ich uroku, konsumenci najzwyczajniej w świecie nie zwróciliby uwagi. Towar ma obowiązek być zaprezentowany w kompletnej okazałości, aby wolno było docenić fantazje producenta, a przy okazji poćwiczyć fantazję, próbując w myślach dopasować firanki do własnego domu. Nie ma z tym zazwyczaj trudności, bo ekspozycje mają charakter wydzielonych pomieszczeń, wobec tego od razu widać, jaki wzór porządniej będzie pasować do salonu, który do kuchni, a który do pokoju dziecięcego.

Wolno też podejrzeć akcesoria, takie jak karnisze, żabki do przypinania oraz inne sposoby uchwytów firanek czy ich dekorowania pobocznymi wstążkami lub ewentualnie opaskami – polecamy firanki. Spacer po świecie firan ma prawo potrwać długo, bo czasami trudno oderwać wzrok od pięknych wzorów. W trakcie kupowania firanek należy najpierw całkowicie wymierzyć wysokość pokoju. Czasem konsumenci sklepów z firanami o tym zapominają i kłopot gotowy. Źle dobrane pod względem długości firanki nie będą wyglądały przyzwoicie. Nazbyt krótkie mogą zepsuć całą koncepcję estetyczną.

Też zbyt długie mogą dodać niezadowolenia. Po co w następstwie tego fundować sobie niepotrzebny stres, skoro wolno temu zapobiec? Nie zawsze się to jednak udaje i dopiero w domu okazuje się, iż świeżo nabyte firanki, które miały stanowić ozdobę pokoju, są o kilka centymetrów za długie. Jest na to parę rad. Wolno powrócić do sklepu oraz poprosić o ich przycięcie i jest to rozwiązanie preferowane przez konsumentów. Samoistne obcinanie przenigdy nie będzie tak precyzyjne, jak dokonane za pomocą specjalnych nożyc. Można jednakże wykorzystać nadmiar długości jako atut i trochę inaczej zawiesić firanki. Zawijając górny brzeg tuż przy karniszu można zdobyć ładny, chociaż niezamierzony rezultat falbanki, który może przedstawiać się w rzeczy samej urokliwie.

Dodaj komentarz