Co zrobić, gdy bliska figura umiera poza domem? Wypada podjąć nadzwyczajne działania, w jakich pomoże każdy zakład pogrzebowy. Trzeba wystąpić o dobre zezwolenie. Dokument może być opublikowane przedstawicielowi zakładu pogrzebowego. Każdy cmentarz puszczykowo zajmujący się sprowadzaniem zwłok do kraju ma na terenie innych krajów własnego przedstawiciela, jaki równolegle może zostać pełnomocnikiem rodziny w celu uregulowania wszelkich formalności. Taka figura perfekcyjnie zna tamtejsze przepisy i procedury. W Niemczech nie jest nieodzowne przedstawienie aktu zgonu – wystarczy jedynie przedstawienie potwierdzenia o zakupie miejsca na cmentarzu pod pochówek zmarłego.

Widoczny każdego dnia transport zwłok na cmentarz musi spełnić wymagania dotyczące trumny – musi być dwoista, metalowa i drewniana, a oprócz tego ubezpieczona warstwą izolacyjną grubości 5 cm. By wywieźć zwłoki z Anglii, nieodzowny jest akt zgonu, poświadczenie lecznicze, że zmarły nie chorował zakaźnie, i poświadczenie od zakładu pogrzebowego, że transport zwłok odbędzie się w metalowej, zalutowanej trumnie oraz drewnianej skrzyni. W wypadku wożenia prochów w urnach, procedury są uproszczone, jednakowoż urna również musi być metalowa. Uzyskanie zgody na sprowadzenie zwłok do kraju otrzymuje się nieomalże od ręki, najdalej w ciągu 72 godzin od zgłoszenia prośby o wywiezienie ciała z danego kraju.

Trzeba nie zapominać, że po otrzymaniu odpowiedniej zgody, ciało martwego należy z tego kraju wywieźć najdalej w ciągu trzech dni. Żeby pogodzić wszelkie formalności i terminy na obszarze obcego kraju, najprawidłowiej transport zwłok na cmentarz powierzyć jednej z naszych korporacji pogrzebowych, których agenci mają doświadczenie w załatwianiu tego typu spraw. Każdy zakład pogrzebowy zna doskonale procedury obowiązujące w danym państwie, może być również naszym pełnomocnikiem. Gdy mamy już wszelkie niezbędne do wywozu zwłok dokumenty, wypada podjąć jak najszybszą decyzję o sposobie przewozu – powinniśmy się pomieścić w trzech dniach. Przewóz zwłok może być tańszy, kiedy zakład sprowadza kilka czy też kilkanaście ciał jednym przewozem, jakkolwiek z wielu powodów może być lepszy lub wprost konieczny transport lotniczy, jaki niestety jest droższy. Jakkolwiek i tutaj wypada się zdać na doświadczenie zakładu pogrzebowego.

Dodaj komentarz