Słowo ogród nie zawsze świadczy to samo. Słowem tym określa się dużo, wielokrotnie niezwykle od siebie przeróżnych miejsc. Nazywa się tak również drobne kawałki ziemi, położone przy domkach jednorodzinnych lub też blokach, jak i gigantyczne połacie obszaru okalającego pałace lub dworki. Te drugie to gigantyczne ogrody, jakie bez przesady można by opisać mianem parków. Są one wprost dziełami sztuki, nad jakimi pracowały rzesze ludzi – od projektantów krajobrazu oraz ogrodników, po robotników wykonujących ciężką oraz żmudną pracę. Nijak mają się one do niewielkich ogródków, w których zasianych jest parę tylko odmian roślin otaczających mały trawnik. Te drugie służą tylko zaspokajaniu niewielkich pragnień jej właścicieli, którzy używają je, by spędzać w nich letnie wieczory. Nie dostrzega się w nich artystycznej myśli, jaka znamionuje zaplanowane z gigantycznym rozmachem królewskie oraz pałacowe gigantyczne ogrody. Na podstawie tych dwóch totalnie przeciwstawnych przykładów możemy wyciągnąć wniosek, że słowo „ogród” ma dużo odcieni oraz jest używane w wielu różnych sytuacjach. W końcu ogród ogrodowi nierówny.

Należy jednak postawić pewną granicę oraz odróżnić ogród od ogródka i parku – w tym pomoże propozycja na fontanna ogrodowa. Przesłania tych słów nie wypada nikomu wyjaśniać – wszystkie wszak oznaczają to samo, różnią się tylko rozmiarem przedstawianych przez siebie budynków.

Jakim sposobem każda praca, także i zajęcie ogrodnika niejednokrotnie potrzebuje użycia szczególnych maszyn, urządzeń i narzędzi, jakie niektóre prace uczyni znacznie łatwiejszymi do wykonania. Istnieje naprawdę bez liku tego rodzaju przedmiotów, z jakich część zostanie krótko omówiona w poniższym tekście. Co poniektóre z nich, takie jak sekatory, nożyce, kosiarki, grabie lub łopaty są popularne każdemu człowiekowi. Niemniej jednak prócz nich istnieje masa urządzeń, o których istnieniu oraz zastosowaniu wie jedynie garstka osób, w większości wykształconych kierunkowo ogrodników. Mowa tu wielu maszynach, które wykonują za człowieka najcięższą pracę w glebie. Prócz tego ogrodnicy, podobnie jak rolnicy w swojej pracy, zwłaszcza kiedy egzekwują zadania w dużych ogrodach, używają ciągników oraz traktorów. Ich zajęcia zazwyczaj jednakże nie wymagają ich użycia i wykorzystują tylko małe przyrządy.

Dodaj komentarz