Coraz to częstszym produktem proponowanym w bankach jest konto ze zwrotem kilku procent za dokonane zakupy, lub też opcje Cash back w kartach kredytowych. Wszystko po to, by klient zaoszczędził na zakupach. Otworzyłem, wobec tego takie konto, aby spowodować tą propozycję. Niemniej jednak abym mógł otrzymywać takiego typu zwrotu za płatności w punktach sprzedaży muszę korzystać z kart płatniczych do konta, w przeciwstawnym razie nie otrzymam zwrotu. Jest to wygodna opcja, bo nie należy zbierać paragonów. Niestety w szeregu przypadków jest tak, że kwota zwrotu nie może przekraczać pewnej sumy z reguły ok 60 zł miesięcznie. Inne banki dają premię roczną, nieliczne banki nie maja limitu na zwrot oraz wówczas jest ot w zasadzie zyskowne. Lecz figura lubiąca oszczędzać na zakupach z pewnością ucieszy nawet z niedużej kwoty, którą uda się w ten sposób zaoszczędzić.

Jeżeli zadeklaruję wpływ wynagrodzenia na takie konto w banku to nie powinienem ponosić żadnej opłaty z tytułu prowadzenia rachunku – więcej na stronie internetowej https://biznes.interia.pl/praca/news-lokata-czy-konto-oszczednosciowe,nId,2223122 – Lokata czy konto oszczędnościowe?. Sytuacja gospodarcza w naszym kraju niestety nie jest perfekcyjna oraz nie zapowiada się, aby w niedługiej przyszłości zmieniło się na lepsze, dla tego także obywatele stworzonego przez nas kraju są coraz o wiele bardziej podatni na różnorodnego rodzaju rabaty, czy zwroty za zakupy. Trochę większe zwroty są dostępne w kartach kredytowych, jednakże płacąc kartą zaciągam dług, który jest oprocentowany. Mam, co prawda okres bez odsetkowy nawet do dwóch miesięcy, w którego czasie mogę spłacić zadłużenie karty nie ponosząc z tego tytułu żadnych odsetek, a zwrot zostanie mi naliczony. Selekcjonując tę opcję nie mam ograniczeń, co do kwoty zwrotu na miesiąc. Także punkty sprzedaży zezwalają zaoszczędzić na zakupach oraz wręczają swoim kontrahentom bony rabatowe lub ewentualnie organizują różnego typu akcje np. zbieranie nalepek, których słuszna ilość uprawnia do nabycia jakiegoś artykułu za pół ceny bądź gratis.

Oczywiście po jednym zakupie nie uzyskam od razu dobrej ilości punktów, aby zdołać skorzystać z promocji, jednakowoż po dwóch lub ewentualnie trzech odwiedzinach w marketach mogę już korzystać z promocji. Następnym sposobem zaoszczędzenia są bony podarunkowe, jakie wolno kupić przy kasie w niektórych marketach za trochę mniejsza sumę aniżeli rzeczywista wartość, a po pewnym czasie taki bon można komuś sprezentować. Sposobów na oszczędzanie jest wiele i wiele nowych sposobów pojawia się od producentów i marketów, jednakże pamiętajmy, iż wszelkie rabaty i tak już wcześniej zostały wkalkulowane przez duże sieci marketów.

Dodaj komentarz