Ludzie od dzieciństwa uczeni są wrażliwości na krzywdę, jaka dzieje się innym, także zwierzętom. Nic w następstwie tego wątpliwego, iż wielu po prostu wzrusza widok bezdomnych i często wyglądających na zabiedzone kotów. Niestety wiele osób, w głównej mierze tych mieszkających w blokach, nie jest w stanie przygarnąć takich zwierzaków pod swój dać i zagwarantować im dobrych warunków do życia.

Niemniej jednak żeby uspokoić własne sumienie lub też najzwyczajniej w świecie by pomóc biednym pieskom, postanawiają je nakarmić. W efekcie w ich domach zawsze znajduje się karmy dla kotów, która jest wysypywana w okolicach bloku czy w miejscach, w jakich bezdomne koty są z reguły widywane. To smutne takie postępowanie może skończyć się awanturą z innymi sąsiadami. Bo jak wiadomo bezdomne koty nie przez wszystkich są mile spostrzegane. I choć to oczywiście im ludzie w szeregu przypadków zawdzięczają fakt, iż w piwnicach nie ma myszy, dokuczają im hałasy i zapachy kotów przebywających w bliskim sąsiedztwie bloku. Wobec tego ludzie ci walczą z tymi, którzy dokarmiają zwierzęta. Dzisiaj to smutne jest tak, że dużo zwierząt, przede wszystkim psów oraz kotów trafia na ulice.

Wielokrotnie zwierzęta te są po prostu wyrzucane przez swoich dotychczasowych właścicieli, którzy się nimi znudzili czy też po prostu już nie mają ochoty się nimi zajmować. Dużo takich zwierząt trafia do wyjątkowych schronisk. To przykre kłopot tych instytucji polega w głównej mierze na braku funduszy. Ich aktywność opiera się niemal wyłącznie na pracy wolontariuszy, jednakże bez ustanku warunki panujące w takich schroniskach dla bezpańskich zwierząt są najzwyczajniej w świecie niezmiernie złe.

Właśnie dlatego instytucje te nieraz proszą o pomoc ludzi o porządnych sercach. Taka pomoc polegać może w głównej mierze na tym, by dostarczyć do tej instytucji potrzebne materiały. Może to być sucha karma dla kota bądź też psa, stare koce, dzięki jakim zwierzęta nie będą marzły w zimie bądź też inne potrzebne przedmioty. Oczywiście wsparcie wolno przekazać również w formie pieniężnej. W takiej sytuacji prawidłowiej niemniej jednak upewnić się, że pieniądze te zostaną używane zgodnie z przeznaczeniem.

Dodaj komentarz