Wełna to tworzywo włochate, a równolegle lekkie oraz miękkie. Siedzibą królików jest Turcja i wschodnia Azja, występują też w Europie i okolicach Morza Czarnego. Niewielu zdaje sobie sprawę z tego, iż królika sprowadzono z Francji przed dwoma stuleciami, w drugiej połowie dziewiętnastego wieku. Pościel wełniana z królika to unikatowy prezent- wyrób znamionuje się niepowtarzalną miękkością. Jedyną wadą jest wydostawanie, podczas użytkowania, włókien na zewnątrz. Wybitnie w wielu przypadkach, jak w przypadku pozostałych typów wełny, tworzywo jest scalane z wełną owczą, bawełna oraz jedwabiem. Często okazuje się odpowiednim włóknem do wyrobu bielizny szpitalnej pościelowej, stanowi to nieporównywalną z niczym innym zaletę. To smutne, w pozostałych obszarach, takich jak gospodarstwo domowe, runo z królika angorskiego nie zyskała i nie osiąga renomo. Być może Polacy traktują to, co znane i miłe jako swoje i nie potrafią pogodzić się z myślą, iż królik angorski, pokrewny do jego krewniaka z Polski, jest odbierany swego futerka.

Na dodatek, wełna owcza i kozia od dawna górowały nad pozostałymi gatunkami pod względem produkcji i sprzedaży. Opcjonalną odmianą okrycia są koce wełniane lub też Poszewka jedwabna – kolor biały. Należycie niczym nie różnią się od pościeli, poza jednym detalem, a mianowicie, nie żądają pobocznego pokrycia w formie poszewki. Analizują się w szczególności w punktach, gdzie ludzie, głównie starsi, powinny spędzać większa część czasu w łóżku.

Wszystkie tego rodzaju wyroby posiadają atest w postaci znaku ekologicznego z napisem sugerującym, iż produkt oddziałuje pozytywnie na zdrowie człowieka. Pościel wełniana to doskonałe rozstrzygnięcie dla tych, jacy w łóżku przebywają w celu wyspania się. Natomiast koce wełniane to wentylacja oraz komfort dla naszego układu oddechowego w czasie snu, jednak także podczas zwyczajnego leżenia w łóżku. To również idealny, naturalny mikromasaż całego organizmu. Jeśli nie jesteśmy w stanie skorzystać z kosztownych zabiegów, darmowy relaks gwarantuje, przy minimum stworzonego przez nas wysiłku, właśnie koc wełniany. Jeśli mamy ochotę zdrzemnąć się po obiedzie, poleca się wełnianą poduszkę o niewielkich rozmiarach. Perfekcyjnie prezentuje się na tle koca.

Dodaj komentarz