Z pewnością wyposażenie salonu w naszym mieszkaniu to wielkie wyzwanie również w sytuacji, kiedy salon nie ma imponujących rozmiarów, jak i wówczas, kiedy tak właściwie mamy do zagospodarowania całkiem wielką przestrzeń. Tym znacznie bardziej istotne jest to, na jakie meble do stworzonego przez nas salonu się zdecydujemy, jaką wybierzemy opcję ustawienia pojedynczych sprzętów, ponieważ przecież nie zawsze musi być tak, że sofa stoi pod ścianą czy w kącie.

Wybitnie interesującym rozwiązaniem jest rozstawienie w salonie narożnika, przy czym także nie musi on odkrywać się w rogu pomieszczenia – miejsce zależy od rozmaitych czynników, między innymi od wymiarów danego salonu oraz od innych sprzętów, jakie się tam znajdują. Taki narożnik także może mieć wielkość dobrana do samej przestrzeni salonu, nie sposób bo wstawić sprzętu takiego rodzaju, jaki zabierze połowę przestrzeni pomieszczenia, blokując funkcjonowanie w nim lokatorom.

Dzisiaj oferowane w salonach meblowych narożniki posiadają nie tylko zróżnicowane wielkości, ale maja także przeróżne kształty oraz wzory. Przez całe lata działania PRL-u panował jeden sprecyzowany wzór meblościanki, zresztą szczytem fantazji było kupno w ogóle jakiejkolwiek meblościanki. Taki schemat to 4 bądź też 5 części, obowiązkowo wielkością zaadaptowane do samego sufitu, gdzie jedna część to była szafa, pozostałe były także zrealizowane schematycznie, oczywiście obowiązkowe miejsce na odbiornik telewizyjny.

Na szczęście tego typu MebleMichalczewski.PL – meble radom odeszły już do lamusa, dzisiejsze meblościanki wyglądają gruntownie inaczej. Najważniejsza zmiana to ta, że nie zajmują już one całej powierzchni od podłogi do sufitu, co sprawia kompletnie inne wrażenie w każdym pomieszczeniu, wykreowana jest w ten sposób pokaźniejsza przestrzeń. Następna zmiana to szansę modułowego łączenia sobie pojedynczych detalów, a w takim razie nie musimy kupować od razu całej meblościanki, jaka nie musi w żadnym razie nam się podobać w całości. Jest także obecnie wielość przeróżnego typu materiałów, z których wykonywane są tego typu meble, od płyty laminowanej po drewno z krajów egzotycznych, jak heban czy palisander.

Wasze opinie

  1. Wybierając meble dla siebie, musiałam niestety kierować się myślą, że za jakiś czas będę pewnie zmuszona znów przenosić się do innego państwa. Jeździmy za pracą męża całą rodziną już kilka lat. Do tej pory mieszkaliśmy już we Francji, Szwecji. Teraz wróciliśmy do Polski, ale oczywiście nie jestem pewna czy to znów się nie zmieni za jakiś czas. Kiedyś te przeprowadzki mi się chyba już znudzą.:)

Dodaj komentarz