Pożywienie jest jedną z ważniejszych czynności w życiu każdego człowieka. Niektórzy wręcz „żyją po to, by jeść”. Jest to naturalnie gigantyczne uproszczenie, jakkolwiek dużo mówi o tym, jak to jest dla nas ważne. A jest istotne, bo dzięki posiłkom jesteśmy w stanie funkcjonować i pracować.

Od jakości tego, co sobie dostarczamy zależy jakość naszego codziennego życia, a w dłuższej perspektywie także to, jak długo będziemy żyli oraz w jakim zdrowiu. Bowiem długotrwałe dostarczanie sobie niewłaściwie zbilansowanego jedzenia przyniesie nieubłaganie fatalne efekty. Organizm ludzki jest wybitnie odporny oraz potrafi przystosować się do różnych warunków, zwłaszcza niedoboru wielu rzeczy, jednak zawsze odbywa się to kosztem jakości jego funkcjonowania.

Do tego nie są potrzebne nawet ekstremalne warunki życia. Wystarczy do tego nawet przeciętne życie w mniejszym, czy większym mieście. Bezmiar obowiązków, sporo pracy, mało czasu, wszechobecny stres powodują, że bardzo wielu ludzi kiepsko oraz niewłaściwie się odżywia, jedząc nieplanowanie oraz w szeregu przypadków w biegu posiłki, które nie zaspokajają zapotrzebowania organizmu na wszystkie wymagane mu do funkcjonowania szczegóły.

W szczególności niedobory dotyczą wielu naturalnych związków chemicznych, minerałów oraz witamin, które odgrywają niesłychanie ważną rolę w procesie całego przetwarzania jedzenia oraz napędzania organizmu. Słusznym sposobem, choć naturalnie nie najlepszym, na sprostanie tej sytuacji są wszelkiego typu tanie odżywki. Są to streszczone w postaci przeważnie tabletek, czy pigułek witaminy oraz składniki, niezbędne dla organizmu, takie jak magnez, wapń, czy na przykład żelazo. Dzięki tak stworzonym suplementom wolno wzbogacić w prosty sposób swoje codzienne racje żywnościowe oraz mieć większą pewność, że organizm będzie funkcjonował tak jak trzeba. To co bez jakiegokolwiek ale trzeba o tym wiedzieć, to to, że jak sama nazwa wskazuje, są to tylko dodatki oraz wspomagacze jedzenia. Nie są w stanie i absolutnie nigdy nie powinny zastępować normalnych posiłków, ponieważ nie są do tego stworzone.