Kolejnym narzędziem budowlanym są obcęgi, które powinny odkryć się w wyposażeniu większości zawodowców. Obcęgi zaliczane są do narzędzi budowniczych ręcznych, które zawierają ustaloną część roboczą. Ta część robocza zawiera dwie przeciwległe szczęki, które w trafny sposób zakończone są ostrzami. W większości wypadków obcęgi użytkowane są do wyciągania gwoździ z desek czy też z każdego miejsca, w jakim się znajdują. Na jakiejkolwiek budowie powinny pośród narzędzi budowlanych odszukać się właśnie obcęgi ponieważ zawsze mogą się na coś przydać.

Też obcęgi zastępowane są nazwą kombinerki a te z kolei każdy człowiek nie raz miał w rękach. Zazwyczaj używa je pomocnik jakiegoś fachowca, który zobowiązany jest dostarczać materiał. Służą one też do odcinania drutu a to z kolei pomaga w dopasowaniu go do stosownych wymiarów.

Należy jednakże zachować bezpieczeństwo podczas posługiwania się tym narzędziem budowlanym by przez przypadek nie uszczypnąć sobie palca. Używane są one zwykle przez pomocników, dekarzy czy także wielu innych fachowców. Rzecz jasna kolejnym przyrządem budowlanym jest przecinak wykorzystywany przede wszystkim w czasie remontów starych domów – polecamy bass polska. Jest to narzędzie budowlane w kształcie zarówno zaostrzonego jak również metalowego pręta. Wykorzystywany jest on głównie do kłucia bądź też także przecinania jakiejś przestrzeni.

Jednak żeby było to dopuszczalne należy uderzać młotkiem z stosowną siłą, która pozwoli rozwalić oraz osiągnąć zamierzony cel. Może być on wykorzystywany zarówno w budownictwie jak też w ręcznej obróbce metalu, górnictwie i kamieniarstwie. Na jakiejkolwiek budowie dokonuje się cięcia jakichś materiałów budowlanych, które muszą osiągnąć ściśle wyznaczoną wielkość. Naturalnie jeżeli chcemy w domu wykłuć poboczne okno wystarczy użyć przecinaka i młotka. Także przecinak w zależności od swojego przeznaczenia może osiągać różnorodne rozmiary. Większość przecinaków mają końce asekurowane przed uderzeniem młotkiem w rękę. Także każdy przecinak różni się kształtem ostrza jakie posiada. Należy również zachować szczególną ostrożność aby nie zmiażdżyć sobie ręki.

Dodaj komentarz