Do jednych z najtrudniejszych obowiązków powierzanych na ogół mężczyzną należy naprawa wozów. Pracę tę trzeba w głównej mierze wielbić, albowiem panuje opinie, iż mechanicy samochodowi narażeni są na stałe pobrudzenia rąk i ubrań. Smar, jaki występuję w samochodach jest substancją błyskawicznie lepiącą się i osadzającą się nieomalże na każdej powierzchni. Jeśli chodzi natomiast o jej wyczyszczenie i wypranie, to nie jest to kwestia prosta. W tym celu należy użyć niezmiernie mocnych detergentów, a oraz tak wynik zupełnie czystych ubrań ma okazję nie zostać osiągnięty. Naprawy wozów należy uczyć się w szkołach zawodowych, w jakich wymagana jest oprócz poznania teorii, również część praktyczna.

Doświadczenie w zawodzie mechanika automobilowego jest bezcenna, albowiem jedynie na niej uczniowie poznają naocznie dokumentną budowę klocka samochodowego, silnika spalinowego, chłodnicy oraz alternatora. Część praktyczna uwidocznia zalety i wady tego zawodu. Do pierwszych należy to, że jest to dosyć przyzwoicie płatna praca, natomiast do drugich stałe przesiadywanie wśród brudnych aut. Jest to nadzwyczaj trudny zawód albowiem w wielu przypadkach jest nużący, wymiana chłodnicy czy naprawa silnika bądź też regeneracja wtrysków nie należy do bezproblemowych zajęć oraz wymagają sporo siły fizycznej.

Jeżeli na duże nasze nieszczęście zepsuje się nam stworzony przez nas samochód, to jedyną alternatywą jest zatelefonować po pomoc drogową. Ma ona wtenczas dwie możliwości, bądź zreperuje nam samochód i będziemy w stanie pojechać do najbliższego warsztatu samochodowego lub wprowadzi nasze auto na lawetę i zawiezie w wybrane przez nas miejsce. Czekając na pomoc drogową, o czym ma obowiązek wiedzieć każdy poważny kierowca należy uszkodzony samochód stosownie oznakować. Regulują to przepisy mówiące o ruchu drogowym. Do czasu naprawy, lub też przewozu auta należy go przede wszystkim oświetlić oraz właściwie oznakować trójkątem ostrzegawczym. Trójkąt taki powinien być na stanie w każdym samochodzie, bo naprawa samochodu, zwłaszcza, kiedy zapadł już zmrok może być niesłychanie niebezpieczna zarówno dla właściciela naprawianego samochodu, jak i mijających go innych pojazdów.

Dodaj komentarz