Pełnia szkolenia nie bazuje na samym skakaniu, nie jest tu przekazywana jedynie wiedza praktyczna. Szkolenie obejmuje dużo torii, na której oparte są skoki spadochronowe – wypróbuj SkokiZielonaGora.PL – Skoki Spadochronowe Zielona Góra. Wszystkie kursy przeprowadzane są odnośnie wysokości 3, a także 4 tysięcy metrów nad pułapem morza, z której dopełniane są skoki z aeroplanu. Spadochron, który jest tutaj używany nosi nazwę latające skrzydło, a oznacza to, że otwiera się on samoczynnie tuż po wyskoczeniu z samolotu. Nie są to skoki w tandemie, właśnie dlatego asekuracja od samego początku jest niezmiernie ważna. Z reguły czas samowładczego spadania określony jest jako 45-50 sekund. Pełne szkolenie AFF mieści siedem skoków. Pomiędzy pierwszym, a trzecim skokiem student jest już ubezpieczony przez dwóch innych instruktorów. Kiedy dochodzi do skoków numer cztery, aż do ostatniego siódmego, asekuruje już tylko jeden instruktor.

Wszystkie czynności ze strony trenerów są wykonywane niezwykle starannie, z najogromniejszą dbałością o bezpieczeństwo ucznia i rzetelne przygotowanie. Cena kursu monitorowania czasu powolnego spadania wynosi, w zależności od aeroklubu, który go prowadzi, około parę tysięcy złotych. Suma ta nie zawiera pozycji skoki w tandemie, jednakże zapewnia zarówno kurs praktyczny, jak i teoretyczny, w jakich to zawarte jest też istotne zapoznanie studenta z aerodynamiką spadochronowej czaszy.

Niezwykle ważną częścią jest też dokładne wyjaśnienie sposobu, w jaki działają urządzenia, które otwierają zapasowy spadochron, którego system koordynacji zwany jest Cypres i umożliwia on zupełną kontrolę parametrów lotu skoczka i otworzenie spadochronu zapasowego w najodpowiedniejszym momencie w przypadku, kiedy koronny spadochron nie został otwarty, bez względu na powód. Skoki spadochronowe to nie tylko gigantyczna przyjemność, lecz także ogromna odpowiedzialność. Kurs wyjaśnia też wnikliwie technologię lądowania na czaszy spadochronu, a także całego lotu, co jest niesłychanie istotne dla osób nowych, jak i tych, które chcą kontynuować w przyszłości skoki spadochronowe.

Dodaj komentarz