Każdy, kto w swoim życiu wybudował dom, wie jakim sposobem kręta i trudna jest droga, jaką wypada przejść, nim nastąpi upragniona przeprowadzka do wymarzonej posiadłości. Przysłowiowe schody oraz trudności wolno napotkać nieomalże na każdym etapie, zaczynając od zakupy ziemi, zdobywania pozwoleń. Jak wiadomo, nie na każdym gruncie ma prawo powstać zabudowa mieszkalna. Ponadto do tego, aby postawić dom, należy posiadać możliwość podłączenia wody, prądu, gazu i kanalizacji.

Naturalnie wymaga to szeregu procedur biurokratycznych. Nie mniej jednakże w szeregu przypadków długo przed wyborem i kupnem działki, na której ma stanąć dom, ludzie mają w głowie to, jakie meble do pokoju zakupią, jakie kafelki będą posiadać, w jakiej łazience i jaki gatunek trawy zasieją w ogrodzie – szafka do salonu. Wynika to bezsprzecznie z tego, iż tak naprawdę dopiero dopieszczanie wnętrza jest tym najwłaściwszym etapem budowania domu w rozumieniu tworzenia atmosfery i klimatu tego ładnego miejsca.

Należałoby w następstwie tego marzyć o tym finalnym etapie, albowiem te myśli uskrzydlają i dają siłę do pokonywania trudności we wcześniejszych pracach. Pewnie nie jest dla wszystkich prosta oraz łatwa odpowiedź na zapytanie, jakie meble są teraz modne. Jednak nie sposób zaprzeczyć istnieniu mody i zmienności stylu, w jakim urządza się wnętrza. Najlepszym dowodem istnienia mody na meble jest obraz typowego pokoju, jaki każdy chciał posiadać w latach sześćdziesiątych. Wykazuje on ogromne różnice w porównaniu ze standardem obowiązujących w nowoczesnych czasach.

Ewidentnie poza szablonowymi meblami modnymi, funkcjonują też style uniwersalne, niemal nieśmiertelne. Jednakże meble do pokoju, jakie byłyby uznawane za gustowne przez pokolenie, to ideał niemożliwy do osiągnięcia. Zmieniają się nie jedynie gusta, ale oraz technologie. Ludzie mieszkają w coraz to pokaźniejszych domach i mieszkaniach, w związku z tym nie ma zapotrzebowania na wyklęte meblościanki. Współcześnie każdy szczegół wyposażenia pokoju ma swoje oddzielone od reszt miejsce oraz może się prezentować w całej okazałości. Najbardziej trapiące zdaje się w następstwie tego odkrycie tego, kto jest dyktatorem meblowej mody. Może to znak czasu?

Dodaj komentarz