Coraz częstszym produktem oferowanym w bankach jest konto ze zwrotem paru procent za dokonane zakupy, lub opcje Cash back w kartach kredytowych. Wszystko po to, żeby kontrahent zaoszczędził na zakupach. Otworzyłem, wobec tego takie konto, żeby sprawić tą propozycję. Niemniej jednak abym mógł otrzymywać takiego typu zwrotu za płatności w punktach sprzedaży muszę korzystać z kart płatniczych do konta, w przeciwstawnym razie nie pozyskam zwrotu. Jest to użyteczna opcja, bowiem nie należy zbierać paragonów. Niestety nieraz jest tak, iż suma zwrotu nie może przekraczać pewnej sumy zazwyczaj ok 60 zł miesięcznie. Inne banki dają premię roczną, nieliczne instytucje finansowe nie maja limitu na zwrot i w owym czasie jest ot de facto zyskowne.

Jakkolwiek figura lubiąca oszczędzać na zakupach na pewno ucieszy nawet z niedużej sumy, jaką uda się w ten sposób zaoszczędzić. Jeżeli zadeklaruję wpływ wynagrodzenia na takie konto w banku to nie powinienem ponosić żadnej opłaty z tytułu prowadzenia rachunku – więcej na stronie https://www.styl.pl/dom/news-gdzie-lokowac-swoje-oszczednosci,nId,2507373 – Gdzie lokować swoje oszczędności?. Sytuacja gospodarcza w stworzonym przez nas kraju niestety nie jest najlepsza i nie zapowiada się, aby w niedługiej przyszłości zmieniło się na poprawniejsze, dla tego także obywatele naszego kraju są coraz znacznie bardziej podatni na przeróżnego typu upusty, czy zwroty za zakupy. Nieco pokaźniejsze zwroty są dostępne w kartach kredytowych, jednak płacąc kartą zaciągam dług, który jest oprocentowany. Mam, co prawdziwość czas bez odsetkowy nawet do dwóch miesięcy, w jakiego czasie mogę spłacić zadłużenie karty nie ponosząc z tego tytułu żadnych odsetek, a zwrot zostanie mi naliczony. Selekcjonując tę opcję nie mam ograniczeń, co do sumy zwrotu na miesiąc. Także sklepy pozwalają zaoszczędzić na zakupach oraz wręczają swoim konsumentom bony rabatowe bądź organizują przeróżnego typu akcje np. zbieranie nalepek, których należyta ilość uprawnia do nabycia jakiegoś towaru za pół ceny bądź też gratis.

Rzecz jasna po jednym zakupie nie uzyskam od razu trafnej ilości punktów, żeby móc skorzystać z promocji, jednakowoż po dwóch bądź też trzech odwiedzinach w marketach mogę już korzystać z promocji. Kolejnym sposobem zaoszczędzenia są bony podarunkowe, jakie można nabyć przy kasie w niektórych marketach za nieco mniejsza kwotę aniżeli rzeczywista wartość, a następnie taki bon wolno komuś sprezentować. Sposobów na oszczędzanie jest dużo i dużo innowacyjnych sposobów pojawia się od producentów i marketów, jednakże pamiętajmy, że wszelkie rabaty oraz tak już wcześniej pozostały wkalkulowane przez duże sieci marketów.

Dodaj komentarz