Nadciąga lato, a wspólnie z nim upały. Ogromne temperatury są niezwykle uciążliwe przede wszystkim dla dzieci i ludzi starszych. Słońce zaglądające do naszych mieszkań powoduje wzrost temperatury w obrębie. Można tego uniknąć montując markizy w oknach. Do doboru jest kompletna gama takich osłonowych żaluzji. Zewnętrzne oraz wewnętrzne, materiałowe i drewniane. Producenci proponują też markizy indywidualne, fabrykowane na właściwe zamówienie. Najlepsze na upały będą markizy zewnętrzne, które nie przepuszczają światła słonecznego. To smutne w owym czasie w mieszkaniu jest wybitnie ciemno. Innymi dodatkami są markizy zaciemniające – markizy wrocław. One także nie przepuszczają światła słonecznego, jednak w mniejszym stopniu aniżeli markizy zewnętrzne. Markizy przysłaniające zrobione są z podgumowanego tworzywa, w takim razie dodatkowo nie trwonią gorącego powietrza.

To właśnie dzięki temu w mieszkaniu nawet podczas upałów jest chłodno. Materiał, z którego są one wykonane wolno czyścić wilgotną ściereczką. To pozwala na długie lata owocnego i miłego użytkowania. Pośród dużej grupy sposobów zasłaniania okien najpopularniejszym są zasłony z materiału. Niegdyś ciężkie, w szczególnych barwach czerwieni oraz zieleni, dzisiaj dostępne są w różnorodnych formach. Proste zasłony czy fantazyjne dekoracje, nie zasłonią okna tak dobrze jak markizy materiałowe. Do wyboru jest kilka rodzajów takich markiz. Najprostszymi są tekstylne w kasecie bądź na drążku nastawnym łańcuszkiem.

Wolno je zakupić w sklepach z firanami czy w marketach z takim asortymentem. Droższe, jednakowoż bardziej olśniewające są markizy podnoszone, wykonane na szczególnych mechanizmach. Mowa tutaj o rzymskich, weneckich lub austriackich. Ich cena zawiera cenę mechanizmu, a również rodzaju tkaniny, z której markizy są uszyte. Ważne jest, aby była należycie wytrzymała na podnoszenie, w trakcie jakiego działa mechanizm sterujący. Poza tym linki mogą taki materiał przecierać, w następstwie tego dobranie jego parametrów jest kwestia priorytetową. W wypadku markiz rzymskich lub weneckich w cenie zawarta jest także tzw. robocizna, czyli usługa ich szycia.

Dodaj komentarz